שמיניית ווקאל היא חלוצת שירת הא-קפלה המודרנית בישראל. השמינייה – ארבעה גברים וארבע נשים (שניים מכל קול: סופרן, אלט, טנור ובס) – שרה רפרטואר מרתק ומגוון, המורכב ברובו מעיבודים מקוריים שכתבו חברי השמינייה ומתפרש על סגנונות רבים – מוזיקה קלאסית, ג'אז, שירי נשמה, שירי עם, מוזיקה דתית, רוק, פופ, בלוז, סלסה, סמבה ועוד. לחלק מהקטעים מצורף טקסט הומוריסטי בעברית.

השמינייה שיתפה פעולה עם מלחינים כגון סשה ארגוב ויוני רכטר ועם כותבים כגון אהוד מנור ועלי מוהר, והופיעה בין השאר עם התזמורת הפילהרמונית, התזמורת הקאמרית הישראלית וסימפונט רעננה. בשנים האחרונות השתתפה השמינייה בתכנית הרדיו "אתנחתא", בתכנית הטלוויזיה "אינטרמצו עם אריה ורדי", בסדרות הקונצרטים המוסברים של אסתרית בלצן, בסדרות הקונצרטים של גיל שוחט ובפסטיבל ישראל. ווקאל שרה דרך קבע את תפקידי המקהלה בדיבובים העבריים של סרטי וולט דיסני ודרימוורקס. השמינייה הופיעה ברחבי הארץ עם אנסמבל הסלסה האירופאי NUEVA MANTECA ביצירה "רקוויאם לעולם", במסגרת הסדרה "ג'אז חם". השמינייה הופיעה בפסטיבל האנימציה אנימיקס בסינמטק תל אביב ובתכנית משותפת עם אלון אולארצ'יק. ווקאל מרבה להופיע בארץ ובחו"ל. בימים אלה שוקדת השמינייה על הפקת אלבום משירי הביטלס ואלבום מהתכנית "ניגון מהלב". שירת א-קפלה היא עולם של הרמוניות, ריגוש, הומור ואתגרים, ולכן אין פלא שהקסם תפס ועדיין תופס המוני מאזינים נלהבים.

הסופרניות:

רונית כץ

ממייסדי השמינייה וכיום גם מנהלת ההרכב, בעלת תואר שני בחינוך מוזיקלי MED, אימא לשלושה הממשיכים את המסורת המוזיקלית. רונית היא רכזת מגמת המוזיקה של תיכון כצנלסון בכפר-סבא ומנהלת את המחלקה הווקאלית של קונסרבטוריון כפר סבא. רונית מנהלת מוזיקלית ומנצחת של מקהלות נוער ומבוגרים (מקהלת נערות בקונסרבטוריון כפר סבא, מקהלת "שירת" למבוגרים, מקהלת הנשים "קולאז'") ובעברה עסקה שנים רבות בתרגום, ליהוק, בימוי ודיבוב סרטים מצוירים.

מיכל סנש-אלקן

בוגרת מגמת המוזיקה בתיכון לאמנויות ויצ"ו חיפה, שירתה בצה"ל כמוזיקאית מצטיינת. מיכל היא בעלת תואר ראשון מטעם האקדמיה למוזיקה בירושלים ומחזיקה בתעודת הוראה מטעם המדרשה למוזיקה במכללת לוינסקי. למדה פיתוח קול אצל גב' רובין ויזל קפסוטו וגב' פנינה שוורץ. שרה כסולנית עם הרכבים שונים כגון: מוזיקה נובה, כרמל אקפלה, מקהלת גיתית בניצוח של רון זרחי, המקהלה הבינלאומית אורוגווי 1994, חברי הקונסורט אוף מיוזיק מאנגליה ועוד. מיכל היא מורה למוזיקה במגמות למוזיקה בתיכונים ובגנים, ומורה לפיתוח קול.

האלטיות:

יסמין גמליאל

בוגרת בית ספר רימון לג'אז ולמוזיקה בת זמננו ומשנת 1996 נמנית עם צוות המורים לפיתוח קול של בית הספר. משנת 2015 עומדת בראש המחלקה הווקאלית של רימון. למדה פיתוח קול אצל רחל הוכמן, מירה זכאי ואסתר אדמון. היתה חברה בשלישיית מנגו ("גרה בשינקין"), ובצבא שירתה כסולנית להקת פיקוד צפון ("קום והתהלך בארץ", "לא תמו כל פלאייך"). השתתפה בהפקות מוזיקליות רבות כגון ערב משירי שמרית אור, יאיר רוזנבלום, פסטיבל המוזיקה באבו גוש ועוד. יסמין חברה גם בהרכב ווטרלו (מחווה לשירי להקת אבבא). בת למשפחת מוזיקאים, אמה בוגרת ג'וליארד ומורה לפסנתר ואביה, אליהו גמליאל ז"ל, היה חלילן, מוזיקאי יוצר ("ארץ זבת חלב ודבש"), ומדריך יוצר של ריקודי עם.

הטנורים:
הבסים:

על הזמרים

על ההרכב:

 

אורלי מזור-יובל

אורלי היא בוגרת האקדמיה למוזיקה ע"ש רובין בירושלים במגמת פסנתר ובוגרת המחזור הראשון של בית ספר רימון לג'אז ולמוזיקה בת זמננו. שרה במקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוזיקה בירושלים בניצוחו של סטנלי ספרבר וכן הייתה חברה באנסמבל הא-קפלה הראשון של רימון בניהולו של גיל דור והופיעה במסגרתו בארץ ובארצות הברית. שימשה מנהלת מחלקת הקונצרטים באגודת נוער מוזיקלי, והצטרפה לשמיניית ווקאל ב-1995. אורלי גרה בתל אביב, עוסקת בתרגום ובעריכת לשון, מלמדת פסנתר ותיאוריה וגם כותבת עיבודים לשמינייה.

רון גנג

רון חבר בשמינייה משנת 1985 ושימש בתפקיד מנהל ווקאל מ-2004 עד 2016. לרון תואר ראשון בחינוך מוזיקלי מסמינר לוינסקי ולמד לתואר שני במוזיקולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. רון מעבד, מלחין, מפיק את התקליטורים של שמיניית ווקאל, וטקסטים ועיבודים רבים לשמינייה, בין השאר "הכתבנית". היה בעלים של שלושה בתי ספר למוזיקה באזור השרון וגוש דן, וכן ייסד את מרכז הא-קפלה הישראלי בהוד השרון ואת פסטיבל המוזיקה הווקאלית בכפר האמנים עין הוד. רון הקים הרכבי א-קפלה רבים בארץ, כגון גברים על הבר, מייקאפלה, סינגלטון, ווֹקאלוסיטי - הרכב של 40 זמרים בניצוחו של קווין פוקס מהסווינגל סינגרס ועוד. נוסף על תפקידיו הרבים רון הוא גם מנכ"ל מיל"ה-מרכז ישראלי למקהלות וחבורות זמר.

ארז טל

המנהל המוזיקלי של השמינייה. ארז נולד למשפחה מוזיקלית והמוזיקה זורמת בעורקיו. בשנת 2000 החל את לימודיו לתואר ראשון בניצוח באקדמיה למוזיקה בתל אביב. בתום לימודיו שר במקהלות רבות, ובהן מקהלת האופרה הישראלית, המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני, האנסמבל הקולי החדש, קולגיום תל אביב ומקהלת עדי, ותגבר עוד מקהלות רבות. כמעבד ומנצח, ארז עבד עם תזמורות רבות בארץ - התזמורת הקאמרית הישראלית, סימפונט רעננה, סינפונייטה באר שבע, התזמורת הסימפונית רמת השרון ועוד. הוא מנצח הבית של ווקאלוסיטי מאז היווסדה בשנת 2013. ארז הוא גם המייסד והמנצח של הרכבי א-קפלה בארץ כגון 2for6, B4, קלקפלה וההרכב התל אביבי "מקהלה קלה".

דורון דר

דורון נולד בשנת 1988 ביישוב כוכב יאיר. את דרכו המוזיקלית החל בגיל 11 בלהקת "קול הכוכב" של כוכב יאיר, והמשיך לשיר גם במגמת המוזיקה של תיכון כצנלסון בכפר סבא, שם סיים את לימודיו בשנת 2006. דורון שר בהרכבי א-קפלה שונים כגון פקפלה וקווינטה וחצי, והשתתף במסגרתם בתוכניות רדיו וטלוויזיה שונות כגון כוכב נולד, דני הוליווד ועוד. כיום, מלבד השירה בשמינייה, דורון חבר גם בהרכב החיפאי סינגלטון. דורון עתיד לסיים בקרוב את לימודיו לתואר ראשון בעיצוב גרפי, ועובד בקתדרה למוזיקה של הפסנתרנית ד"ר אסתרית בלצן.

תומר לוי

רונית כץ, מיכל סנש-אלקן – סופרן | יסמין גמליאל, אורלי מזור-יובל – אלט 

 ארז טל, רון גנג – טנור |דורון דר, תומר לוי – בס 

 מנהלת השמינייה: רונית כץ | מנהל מוזיקלי: ארז טל | מייסד השמינייה: רפי זליג